Hakkımda

Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği mezunuyum.Evliyim, üstelik iki çocuk annesiyim. Araştırmayı,okumayı seven, çocuk psikolojisine meraklı olduğum söylenir ;) Sağlıklı beslenmeciyim. Ayıptır söylemesi hamaratımdır da! Blog macerasına yeni başladım,ama eğlenceli bir site sizi bekliyor olacak. Önce şu acemiliği bir atayım da!

 

IMG_2074

4 Comments
  1. Harikasınız Gökçe hanım, bende sizi instagram’dan takip ediyorum benimde 16 aylım bir oğlum var sizin tariflerinizi merakla bekliyorum bir ortak yan da aynı üniversiteden mezun olmamız:) İstanbul’da mı yaşıyorsunuz ben üsküdar’da oturuyorum. Takip ettiğim kadarıyla çocuklarınıza çok iyi bakıyorsunuz bizim ev tek çocuk olmasına rağmen çoook dağılıyor Burak biraz dağınık yerinde hiç durmuyor yemeğini gezerken yediriyorum bu nedenle etraf çok kirleniyor ama maşallah sizin tertemiz görünüyor:))

    • Teşekkür ederim. Evet İstanbul’da yaşıyorum. İyi bakmaya çalışıyorum, ama tabii ki benim de evim dağınık. Sadece temizliği seviyorum, onu da ben yapmıyorum :) Sevgiler…

  2. Gökçe hanım Burak 16 aylık ve devam sütü hiç almadı 6 aydan sonra 14 aylık olana kadar akşam ve gece emzirdim (biberonla içmiyor, gündüz çalışıyorum) bu aydan sonra devam sütü almasına gerek var mı, süt sevmiyor, peynir de yemiyor bir yerse yoğurt yiyor biraz. Demiri biraz eksik çıktı ilk 12 ay.da kan değerlerine bakıldı 44 ( ref. 59-158) 1 ay kadar vegaferon demir ilacı kullandık ancak zaten kabızlığı vardı daha çok olduğu için kestik kan değerlerine henüz bakılmadı demir ve kabızlığa iyi gelmesi için ne önerirsiniz. Teşekkürler,.

    • Merhaba Gönül,Kefir deneyebilirsiniz, sütten daha faydalı. Yoğurt ve peynir yeterli. Peynir olarak da farklı peynir çeşitlerini deneyebilirsiniz. Tadı açısından yoğurda en yakın peynir labne. Demir en çok kırmızı ette var. Tabii ki sebze ve baklagillerde de var. Demir ile ilgili bir yazı yazmıştım orada ayrıntılı olarak bu bilgileri bulabilirsiniz. Kabızlık için günkurusu, bezelye,kabak, kuru üzüm, bol yeşillik ve bol sıvı almasını önerebilirim. Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.