Uzun Ara Bazen İyidir…

Çok uzun zamandır bakmıyorum bloga. Uzun bir detox yaptım hem blog hem sosyal medya konusunda. Instagramda da çok fazla paylaşım yapmıyorum artık. Takipçi sayım azaldı ama olsun, ticari kaygım yok.

 

Gökçeada'da Kamp Yaparken Kendimi Özgür Hissediyorum :p

Gökçeada’da Kamp Yaparken Kendimi Özgür Hissediyorum :p

 

 

Farkettim ki ben sosyal medya bağımlısı biri değilmişim. Bir restauranta gidip şak diye fotoğraf çekemiyorum. Her dışarıya çıktığımda yada çıkmadan evvel evde süslü püslü halimi resmedemiyorum. Evimin, arabamın, elbisemin, onun , buyun, şuyun fotoğrafını her gün çekemiyorum. Çocuklarla bir yere gitsem 3-5 fotoğraf çekeyim de hemen paylaşayım diyemiyorum. Neden? Çünkü aklıma gelmiyor!

Sanırım içinde bulunduğum anı yaşamaya o kadar odaklanıyorum ki aklıma,

” Ay dur hemen bir fotoğraf çekeyim de instagrama, snapchate koyayım” diye bir şey gelmiyor.

Aslında takip ettiğim ve örnek aldığım çok blogger ve anne var. Hepsini seviyorum. Her gün birkaç fotoğraf paylaşmaları hoşuma gidiyor. Ben de bir ara özendim, öyle olayım dedim ama yok valla ben öyle sıkıya gelemiyorum. Okul hayatımda da öyleydim, düzensiz. Kalıplara giremeyen, sürekli başkalarının ne diyeceğini önemsemeyen. Beğeniye, onaya ihtiyaç duymayan. Ki bunlar kötü bir şey mi? Hayır. İnsan tabii ki ara sıra “aferin, bravo, yürü bee!” sözlerine ihtiyaç duyuyor. Öyle zamanlarda paylaşımları köklüyorum zaten, sorun yok :)

Tabii ki sizden olumlu yorumlar almak ve beğenilmek çok hoşuma gidiyor. Kimin gitmez ki? Zaten en kaba tabiriyle pohpohlanmak istemesek sosyal medyada ne işimiz var? :)  Ama bunu bir şova döndürmenin hem benim hem de çocuklarımın hayatında olumsuz etkilere yol açabileceğini farkettim. Fakat dediğim gibi, bu diğer blogger arkadaşlarımın yanlış yaptığının göstergesi değil. Herkesin kendi tercihi.

Demem o ki , zaten çalışmaya da başladım.

Zaten vaktim de yok.

Zaten anı yaşamayı tercih ediyorum.

Zaten aklıma gelir de çekersem çekip koyuyorum fotoyu, yada çekiyorum da kendime saklıyorum.

Zaten çok paylaşmak istesem paylaşıyorum.

Zaten profesyonel fotoğraf makinesi almama rağmen kullanmayı unutuyorum :)

Zaten zevkine yazıyorum.

Zaten altına yazacak faydalı yada yeni bir şeyim yoksa paylaşmasam da olur.

Zaten bu blogun ilk çıkış amacı da faydalı olabilmekti…

Bundan şaşmadan ilerleyebilirsem ne ala bana. Ah bir de aklımdaki planları işleme koyabilsem… Ama artık yeniden yazmaya başladığıma göre gelsin okul öncesi dönem yazılarııı :) Gelsin Aziz Bora ve Derin Duru’nun gelişim durumlarııı… Gelsin yeni yemek tarifleriii… Ve bir iki yeni başlık daha ;)

Aa bu arada kış ayına geçiş yaptığımız bu hiiiç haz etmediğim güneşsiz günlerde içimiz aydınlansın ve tabii ki fikir olsun diye yaz tatilinde gittiğimiz otel hakkındaki paylaşımımı da yapacağım.

Özlemişim yazmayı… Bence bu şekilde yapılan paylaşım en güzeli. Samimi.

Haydi şimdi instagramdan bir kaç foto paylaşayım :) :) :)

Öpüldünüz!

Öpüldünüz!

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.