37. Hafta Gebelik Günlüğüm

week37 (1)Geçen haftadan bu yana hiç iyileşmediğimi söyleyebilirim. Hatta bir kademe daha ilerleyip bronşite çevirdi. Dün hastanedeydim. Doktor kontrolünden sonra antibiyotik tedavisine başladık. Malum doğuma az kaldı, iyileşmem lazım.

Vücudum o kadar yorgun ki, şu an kolumu kaldıracak gücüm yokken doğum yapmayı hiç kaldıramam. Gücümü toparlamam lazım. İlaçlar ve meyveler beni kurtaracak umarım!

Çok ilginç bir biçimde herkes hasta, ya da hastalık geçmiş ama semptomları devam etmekte. Aziz Bora böyle bir ortama doğacak, bu durum beni korkutuyor. Umarım kar ve soğuk hava biraz da olsa hastalıkları kırmıştır…

Doğum için şubatın son haftasını düşünüyoruz. 39. hafta dolmuş olacak. Tabii olay yine bana kalmadığı için doğumun başlamasını bekleyemeyeceğiz! Riskliymiş, gereksizmiş, falanmış, filanmış… Açıkçası o kadar yorgunum ki tartışacak halim bile yok. O yüzden bu haftaki doktor kontrolümde hiç sesimi çıkartmadan kabul ettim dediklerini…

Artık tüm hazırlıklar tamam. Hastane çantasından, süsüne,ikramlıklara, hatıra defterine kadar her şeyi hazırladık. Bu arada yeni bir hatıra defteri almadım. Derin için aldığımız defteri kullanmayı daha anlamlı bulduk. Tek defter, iki doğum, iki kardeş, aynı heyecan, aynı duygular, sevgi seli… Hepsi aynı defterde buluşsun istedim. Umarım yazanlar önceki yazdıklarından kopya çekmezler!!!

week37 (2) week37 (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haftanın bir yeniliği de NST (Non Stress Test) oldu. Nst’ye bağlandım, oğlumun güçlü kalp atışlarını yirmi dakika boyunca dinledim. Ne kadar huzur verici… Her bir değerin normal olması ve sancılarımın henüz yüksek değerde olmaması, bebeğin hareketlerinin gayet yerinde olması nedeniyle doktorum bir dahaki hafta kontrole gelmesem de olabileceğini söyledi. Tabi bu durumda iş bana düşüyor. Bebeğin hareketleri çok önemli bu haftalarda. Sürekli kontrol halinde olacağım. Eğer hareketlerde azalma olursa hiç beklemeden doktorun kapısını çalacağım. Bu şekilde anlaşıp eve geldik.

Aslında doğum tarihimiz de belli, ama onu şimdilik kendimize saklıyorum. Sürpriz olsun, değil mi ama? :)

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.